fbpx

dr Piotr Sulik

Specjalista psychiatra

Jestem lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, specjalizację w zakresie psychiatrii odbyłem w III Klinice Psychiatrycznej w warszawskim Instytucie Psychiatrii i Neurologii. W swojej pracy nie ograniczam się jedynie do przepisywania recept. Jestem otwarty na wszelkie nowe metody leczenia chorób psychicznych. Od 2019 r. w swojej praktyce wykorzystuję przezczaszkową stymulację magnetyczną (TMS), będącą alternatywą dla farmakoterapii. Terapia TMS jest popularna w USA i krajach zachodniej Europy, gdzie podlega już refundacji. Więcej na ten temat przeczytasz tu: Terapia TMS.

Prywatnie jestem żonaty, mam troje dzieci.

Leczone choroby

Diagnozuję i leczę większość zaburzeń psychicznych osób dorosłych (F00-F79). Obszar szczególnych zainteresowań klinicznych:

 • depresja, zwłaszcza depresja lekooporna (TRD),
 • choroba afektywna dwubiegunowa (CHAD),
 • bezsenność,
 • zaburzenia lękowe (nerwicowe), nerwica natręctw (OCD), fobia społeczna, zespół lęku uogólnionego (GAD)
 • bóle i dolegliwości psychosomatyczne, nerwica hipochondryczna,

Posiadam uprawnienia do wystawiania zwolnień lekarskich e-ZLA oraz umowę z NFZ na wypisywanie recept na leki refundowane. Konsultuję także w języku angielskim.

 

Nie zajmuje się:

 • psychiatrią dzieci i młodzieży (poniżej 18 r.ż),
 • psychoterapią (kieruję do grona zaufanych psychologów)
 • terapią zaburzeń osobowości
 • seksuologią,
 • wystawianiem opinii pozaprocesowych i zaświadczeń do celów sądowych,
 • odstawianiem i substytucją opiatów,
 • realizowaniem wizyt domowych
 • nie konsultuję pacjentów przebywających aktualnie na oddziałach psychiatrycznych.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

 • przygotować dokument tożsamości zawierający numer PESEL,
 • warto spisać najbardziej uciążliwe dolegliwości/objawy,
 • o ile to możliwe – przygotować listę dotychczas stosowanych leków psychotropowych, a zwłaszcza tych, które nie były skuteczne lub były źle tolerowane,
 • zabrać ze sobą wypisy ze szpitala lub inną dokumentację medyczną, jeśli pacjent jest osobą w przeszłości hospitalizowaną psychiatrycznie.
Piotr Sulik - ZnanyLekarz.pl

dr Tomasz Kowalczyk

Specjalista psychiatra

Specjalizację w zakresie psychiatrii uzyskałem w Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie w ramach pilotażowego Centrum Zdrowia Psychicznego.

W swojej praktyce kieruję się indywidualnym podejściem do pacjenta. Szczególną uwagę przywiązuję do partnerskiej współpracy w procesie zdrowienia. Planując terapię uwzględniam indywidualne potrzeby i preferencje, jak i możliwości lecznicze ujęte w najnowszych zaleceniach i standardach. Aktywnie współpracuję z profesjonalistami z zakresu psychologii i psychoterapii.

Posiadam uprawnienia do wystawiania recept na leki refundowane oraz zwolnień lekarskich. Konsultacje prowadzę w języku polskim lub angielskim.

Leczone choroby

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób oraz zaburzeń psychicznych osób dorosłych, w szczególności:

 • zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD), zespół nadpobudliwości psychoruchowej z brakiem koncentracji uwagi (ADD)
 • zaburzenia nastroju (w tym depresja i zaburzenia afektywne dwubiegunowe)
 • zaburzenia nerwicowe (fobie, lęki)
 • zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD, nerwica natręctw)
 • zaburzenia snu
 • uzależnienia behawioralne, od alkoholu oraz od substancji psychoaktywnych.
 • zaburzenia zachowania i pamięci u osób starszych
 • zespół stresu pourazowego (PTSD)
Tomasz Kowalczyk - ZnanyLekarz.pl

dr hab. n. med. Jakub Antczak

Specjalista neurolog, konsultant naukowy terapii TMS

Ukończyłem Warszawski Uniwersytet Medyczny. Doktorat obroniłem na Uniwersytecie w Regensburgu (Niemcy), gdzie pracowałem w Centrum Zaburzeń Snu, w ramach Uniwersyteckiej Kliniki Psychiatrii. Specjalizację w zakresie neurologii odbyłem w I Klinice Neurologicznej w warszawskim Instytucie Psychiatrii i Neurologii, gdzie także zdobyłem duże doświadczenie w neurofizjologii klinicznej, między innymi w zakresie zastosowania przezczaszkowej stymulacji magnetycznej (TMS) w diagnostyce i terapii zaburzeń układu nerwowego.

Pracuję w Klinice Neurologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego gdzie posługuję się na co dzień metodą TMS w swojej pracy klinicznej. Jestem autorem licznych prac naukowych zarówno poglądowych, jak i oryginalnych, w których opisywałem wyniki własnych badań z użyciem TMS. Ponadto regularnie prowadzę kursy, podczas których szkolę innych lekarzy w zakresie użycia tej metody do celów diagnostycznych i terapeutycznych.

mgr Agnieszka Sulik

Psycholog kliniczny / Psychoterapeuta Schematów i EMDR

Od blisko 10 lat wspieram psychologicznie i terapeutycznie osoby zmagające się z różnymi problemami natury psychicznej i życiowej. W pracy terapeutycznej głównie wykorzystuję modele terapii schematów oraz EMDR. Obecnie są to najnowocześniejsze na świecie i potwierdzone licznymi badaniami empirycznymi formy terapii. 

Dodatkowo w praktyce wykorzystuję przezczaszkową stymulację magnetyczną (TMS). Posiadam także uprawnienia do wykonywania diagnozy psychologicznej oraz badań osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na BROŃ, zawodów prawniczych oraz pracowników ochrony i detektywów.

Jestem biegłym sądowym z zakresu psychologii przy Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Leczone choroby

Rozpoznawanie oraz psychoterapia chorób i zaburzeń psychicznych takich jak:

 • zaburzenia nastroju, depresja, CHAD
 • zaburzenia lękowe (fobie, OCD, nerwica natręctw)
 • PTSD, osoby cierpiące z powodu przeżytej traumy
 • zaburzenia osobowości (szczególnie borderline, unikająca, zależna)
 • osoby borykające się z różnymi trudnościami życiowymi

Pracuję z młodzieżą (od 12 roku życia) oraz osobami dorosłymi. Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Agnieszka Sulik - ZnanyLekarz.pl

mgr Emilia Pietrasz

Psychog kliniczny, Psychoterapeuta integracyjny, Psychoterapeuta uzależnień

Od 10 lat z pasją towarzyszę pacjentom w dochodzeniu do ich wewnętrznej stabilizacji i harmonii.
Z wykształcenia jestem psychologiem klinicznym oraz psychoterapeutą pracującym w nurcie integracyjnym. W gabinecie prowadzę terapie indywidualna osób dorosłych i młodzieży od 15 roku życia.
Posiadam bogate doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz behawioralnie.
Zapraszam wszystkie osoby, które znalazły się na życiowym zakręcie.

Leczone choroby

Psychoterapia zaburzeń psychicznych takich jak:
– zaburzenia nastroju( depresja CHAD)
– zaburzenia osobowości
– uzależnienia behawioralne, od alkoholu oraz substancji psychoaktywnych
– osoby borykające się z różnymi trudnościami życiowymi
Emilia Pietrasz - ZnanyLekarz.pl!function($_x,_s,id){var js,fjs=$_x.getElementsByTagName(_s)[0];if(!$_x.getElementById(id)){js = $_x.createElement(_s);js.id = id;js.src = "//platform.docplanner.com/js/widget.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","zl-widget-s");

mgr Magdalena Piórkowska

Neuropsycholog, Terapeuta TMS

Towarzyszę pacjentom w odkrywaniu zależności między mózgiem a psychiką. Dotychczas pracowałam z osobami borykającymi się z chorobami układu nerwowego – zespołami otępiennymi, stwardnieniem rozsianym, stwardnieniem zanikowym bocznym. Zarówno diagnoza zaburzeń neuropoznawczych, jak i wsparcie w procesie chorobowym nie są mi obce.

mgr Alicja Pawlus – Kwaśniak

Psycholog, Terapeuta TMS

Ukończyłam Uniwersytet Jagielloński na kierunku psychologia. Swoją wiedzę oraz umiejętności rozwijałam na Oddziale Klinicznym Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego oraz Oddziale Psychiatrycznym Dziennym Szpitala Wojskowego w Krakowie.
Dotychczas zajmowałam się psychologicznym wsparciem osób dorosłych doświadczających zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych oraz kryzysów życiowych.
Pracowałam również z osobami ciepiącymi na chorobę Alzheimera, stwardnienie rozsiane oraz mózgowe porażenie dzięcięce.
Aktualnie swoją ścieżkę zawodową kontynuuję w szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej Instytutu Poznawczego.

Agnieszka Kwiatkowska

Asystentka

Mam ponad 20- letnie doświadczenie w pracy administracyjnej w prywatnych klinikach medycznych.

 

Znam procedury i zasady, jakimi należy kierować się w pracy z pacjentami. Doświadczenie nauczyło mnie jednak, że pacjenci najbardziej doceniają empatię, życzliwość, zrozumienie i chęć pomocy.